Sanal Ofis Nasıl Açılır

Sanal Ofis Nasıl Açılır

Yasal Adres Sanal Ofis Nasıl Açılır?

Günümüzde nüfusun artması, iş kollarının farklılaşması, özellikle somut bir ofise ihtiyaç duyulmaması sebebiyle artık sanal ofisler kurulmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birçok alanda olduğu gibi insanlar bu alanda da teknolojinin nimetlerinden faydalanmasını bilmişlerdir.

Bir somut ofis olması halinde de işlerini ofisten değil de dışarda halletmesi gereken, bu sebeple koca ofislere dünya kadar parayı boşuna veren onlarca iş insanı vardır. İşi gereği günlerce ofisine uğramayan insanlar sanal ofis programlarıyla büyük bir külfeti ve zaruri bir harcamayı omuzlarından atmıştır.

Sanal Ofisin Yasalarca Kabul Görülmesi

Ofis sizin şirketinizi temsil eder. Kurumsal kimliğinizi oluşturup kendinizi tanıttığınız ve devlete karşı tüzel kişiliğinizi ortaya koyduğunuz yerdir. Peki, sanal ofis bu tüzel kişiliğin varlığını ispat eder mi? Evet. İster şahıs şirketi, ister anonim şirket, ister limitet şirket olsun; kurduğunuz şirketin yasal ve gerçek bir adresi olduktan sonra hiç bir sıkıntı kalmaz.

Bu şirketlerden birini kurduktan sonra sanal ofis tercih edecekseniz, yasal adres olarak sanal ofis programının sanal ofis adresini kullanabilirsiniz. Bu sizin yasal olmanızı ve vergi ile mükellef olabileceğinizin teminatıdır.

Sanal Ofis programı ana merkez binası da yasal adresinizdir ve bu adres ile birlikte internet adresinizde gerçek adresler olduğu için yasalar önünde tamamen yasal bir ofis sahibi olursunuz. Vergi idaresinin ve maliyenin tebligat yapabileceği gerçek bir adres vermeniz yeterlidir.

Yasal Bir Sanal Ofis Kullanabilmek İçin Yapılacaklar

Yasal sanal ofis için kullanılacaklar vardır. Bunlar;

  • Sanal ofis firması ile anlaşırsınız.
  • Firmanın gerçek adresini kullanabilmek için sözleşme imzalarsınız
  • Sanal ofis firmasının adresini göstererek ofis programını açar ve hizmetten faydalanmaya başlarsınız. Yasal bir şirket ve yasal bir sanal ofis sahibisiniz.
  • Son olarak vergi sözleşmenizi imzaladıktan sonra gönül rahatlığıyla konforlu ve yasal bir süreç ile işlerinizi yürütebilirsiniz.