Sanal Ofis Kira Damga Vergisi

Sanal Ofis Kira Damga Vergisi

Sanal Ofis Kira Damga Vergisi

Sanal ofisler gerçek ofisin tüm görevlerini üstlenir ve işleyişi aynıdır. Ekstra esnek çalışma ortamı ve konfor sağlar. Yüksek kiralar ödeme derdinden kurtardığı için çok tercih edilebilir. Ayrıca her an işinizin basında ve takipte kalabilirsiniz. Tecrübeli çalışanları aracılığı e işlerinizi ofis konularınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

Sağladığı bu konfor için çok küçük bir miktar kira bedeli talep eden bu sanal ofis programı aynı zamanda şirketinizin kurumsal olmasını sağlar ve vergiye tabi olmanızı sağlar. İhtiyaç halinde size gerçek ofis imkânı temin eder. Bu sayede müşterilerinizi gönül rahatlığı ile açıklayacağımız bir yer temin etmek gibi bir derdiniz olmaz.

Sanal Ofis Prosedürleri Nelerdir?

Sanal ofis programı kullanmanın bazı konularda gerçek ofis kullanmak gibi prosedürleri olur. Bunlar;

  • Vergi dairesine beyanda bulunmak
  • Vergi memurunu karşılamak
  • Evrakları tamamlamak
  • Kira bedeli ödemek, bu sebeple programa üyelik yaptırmak

Sanal Ofisin Kira Bedeli Nedir?

Kira bedeli normal ofis kiralama ile karşılaştırıldığında çok daha uygundur. Sağladığı imkânları değerlendirince hizmetinin altında ücret talep ettiğini görürüz. Kira ile beraber gerçek ofislerde istenen damga vergisi de alınır. Kira kontratı imzalandığından resmi sözleşme olur. Resmi sözleşmelerde yapılan hizmet karşılığı kira damga vergisi alınır.

Bu vergi belli bir oranlamaya göre hesaplanmaktadır. Alınacak olan yıllık kira ve aylık kira bedeli olarak kiraya oranla bir damga vergisi alınmaktadır. Bu oran gerçek ofislerde yüksektir. Kira bedeli de düşük olan sanal ofis programı kullanımında damga vergisi de sizi ve bütçenizi pek zorlamayacaktır.